“Yagona integrator UZINFOCOM” yirik UADay tadbirida ishtirok etmoqda. Universal Acceptance Day – ICANN Internet korporatsiyasi tomonidan marketing bozori yetakchilari Apple, GoDaddy, Google, Microsoft va Verisign ko‘magida tashkil etilgan tadbirdir ⚪️ Tashki>>>
27.03.2023 | 1012
Bugun Yerevanda ikki davlat – O‘zbekiston Respublikasi va Armaniston Respublikasining vakillari “.UZ” va “.AM” domen zonalari bo‘yicha hamkorlik memorandumini imzoladilar. Ikkala tomon ham ikki mamlakat uchun umumiy manfaatlarga ega bo‘lgan bir qancha >>>
07.03.2023 | 988
2023 yil 6-mart kuni UZINFOCOMda ICANN nomlari va internet manzillarini belgilash bo‘yicha xalqaro tashkilotning mintaqaviy vakili Mixail Anisev bilan ZOOM uchrashuvi o‘tkazildi. Muhokamadan ko‘zlangan maqsad ICANN hamjamiyati internet-korporasiyasi>>>
21.02.2023 | 917
Bugun UZINFOCOM bosh qarorgohida .UZ domen zonasi Maʼmuriyati bilan .ART va .ASIA domen zonalari vakillari oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi. Uchrashuvda ikkala kompaniyaning sun'iy intellekt (AI) va blokcheyn texnologiyasi sohasidagi ishlanmalari muhokama qilindi. .ART domen zonasi va .ASI>>>
10.02.2023 | 1441
.UZ domen zonasining yangi DNS serveri UZINFOCOM Yagona Integrator mutaxassislari tomonidan ishlab chiqilgan Xinux Server Edition’da ishga tushirildi. DNS server nima? Eslatib o’tamiz, DNS-server domen nomlarini routerlar va Internet-serverlar tushuna oladigan IP manzillarga ay>>>
28.12.2022 | 1181
Oʻtayotgan 2022-yilga nazar tashlasak, .UZ milliy domenimiz uchun juda sermahsul, qiziqarli va voqealarga boy yil bo‘ldi, deb aytishimiz mumkin. Qayd etish kerakki, 2021-yil .UZ domeni uchun alohida muhim yil boʻldi. 2021-yil 29-aprelda DNSSEC texnologiyasi – .UZ domen zonasi uchu>>>
16.11.2022 | 981
16-17-noyabr kunlari Qozog‘istonning Olmaota shahrida birinchi Markaziy Osiyo piring va tizimlararo aloqalar forumi bo‘lib o‘tmoqda (The Central Asia Peering and Interconnection Forum) Qozog‘iston Respublikasining Olmaota shahrida birinchi Markaziy Osiyo piring va>>>
24.10.2022 | 970
24-27 oktabr kunlari Samarqandda har yili bo‘lib o‘tadigan ICTWEEK 2022 konferensiyasi bo‘lib o‘tadi, unda respublika AKT sohasi xodimlari, shuningdek, MDH mamlakatlari va Yevropadan mehmonlar ishtirok etadi. AKT haftaligi doirasida sammit va forum, shuningdek, Uzinfoco>>>
21.10.2022 | 969
AOKAda Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov ishtirokida matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi. Anjuman 24-27-oktabr kunlari Samarqand shahrida «Silk road Samarkand» majmuasida o‘tkaziladigan “ICTWEEK Uzbekistan &nda>>>
04.10.2022 | 960
Raqamli texnologiyalar va biznes bo’yicha xalqaro forumini haqli ravishda Qozog‘istondagi eng yirik IT-tadbir deyish mumkin. Digital Bridge 2022 xalqaro IT forumida O‘zbekiston delegatsiyasi bir qator IT yechimlari va startaplari taqdimotlari va ko‘rgazmasida ishtirok etdi. >>>
31.08.2022 | 1025
Ушбу узоқ кутилган ва ёруғ байрамда UZINFOCOM жамоаси сизни Ватанимиз Мустақиллигининг 31 йиллиги билан табриклайди, сизга ва сизнинг оилангизга тинчлик, илиқлик, фаровонлик, оилавий бахт, улкан мувафақиятлар ва барча харакатларингизда омад тилайди! >>>
09.08.2022 | 1127
8-avgust kuni Yagona integrator UZINFOCOM mutaxassislari Linux yadrosi asosidagi Xinux operatsion tizimining beta-versiyasini taqdim etdi. Ushbu nashr Yagona integrator tomonidan qoʻllab-quvvatlanadigan hamjamiyat Open Source uchun UZINFOCOM ommaviy omborlarida ommaga taqdim etildi. >>>